Autizmus: betegség vagy az evolúció következő lépcsőfoka?
Mikor fogjuk lézerfegyverekkel vívni a háborúkat?
A sci-fi egyik elengedhetetlen kelléke a lézer. Van, hogy pisztoly, van hogy kard, vagy ágyú - de mindenképpen ott van az elképzelt csatákban. Mikor válik valósággá a lézerfegyverekkel vívott háború?
A fekete lyukak csillagokat ehetnek
Na persze, ez nem újdonság, ezt már eddig is tudtuk. Azt azonban eddig még nem tudtuk, hogy a galaxisok középpontjában lévő szupermasszív fekete lyukak is előszeretettel fogyasztják el az óvatlanabb csillagokat.
Csótányok és a csoki
Sok csokiallergiában szenvedő embernek meglepő hír lehet, hogy nem feltétlenül a kakaóra, vagy a csokoládé egyéb - a csomagoláson feltüntetett - összetevőjére allergiás.
Törpegalaxisokkal a sötét anyag nyomában
A sötét anyag - az Univerzum tömegének 80%-át kitevő, ismeretlen összetételű matéria - tulajdonságairól adhat pontosabb képet a Tejútrendszer törpegalaxisainak vizsgálata.
A kapcsolatfelvétel protokollja
Elképzelhető, hogy az emberiség nemsokára találkozik a földönkívüliekkel. Nagy erőkkel kutatjuk az esetlegesen máshol létrejött technológiai civilizációk jeleit. De vajon mi történne, ha találnánk egyet?
Miért rossz ízű a szobahőmérsékletű kávé?
A legtöbben, akik kávéznak, igencsak kellemetlennek találják a kávé elfogyasztását, miután forró italuk lehűlt, vagy éppen a jegeskávé felmelegedett szobahőmérsékletűre. De vajon miért van ez?
A modern fizikáról röviden
A hibrid testpáncél elnyeli a becsapódások erejét
Az amerikai hadseregben a modern testpáncél képes megállítani a lövedékeket, megmentve a viselője életét. A becsapódás erejétől azonban még így is komoly sebesüléseket lehet szerezni - erre kínál megoldást a hibrid páncél.
Porördögök a Marson
A Mars Reconnaissance Orbiter február 16-án, az Amazonis-síkság fölött áthaladva kapott lencsevégre egy portölcsért a Marson.