C3PO és R2D2 két elég mázlis csóka, ha figyelembe vesszük, hogy nagyon csúnyán sikerült belekeveredniük a piszkos nagypolitikába, minek utána a nyomukba eredt egy egész elnyomó galaktikus diktatúra überhadserege - és mégsem kapták el őket. Köszönhetően egy kedves, idős bácsinak, aki elmondta a hadsereg oszlopos tagjainak, hogy bizony, nem ezeket a droidokat keresik... hát, ha ez a két droid lett volna ott, a katonákra nem hat a jedi elmetrükk, mert tuti, hogy le sem bírják venni gülü szemeiket róluk.
Nagyon rendben van: tokiói karácsonyfa
Kore ga nihondzsin desz... ez japán dolog! Egy kiváló Godzilla alakú karácsonyfa. Hiába, van valami varázsa ennek a szemérmetlenül messzi és furcsa országnak, valami olyan mágiája, ami hívogat minket, hogy költözzünk oda, és akkor jó lesz. Ha már a karácsonyfa is ilyen, akkor pedig BIZTOS, hogy jó lesz.
Véletlen egybeesés vagy bizonyíték? - földönkívüliek a festészetben
Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a földönkívüliek léte és az UFO-elképzelések modern, új dolgok. Nos, lehet, hogy valóban azok (ahogy Carl Sagan is állítja Korok és démonok című kötetében), és pontosan ezért döbbenünk meg újra és újra bizonyos művészeti alkotásokon, melyeket 500+ évvel ezelőtt készítettek, és a mai szem számára egyértelműen földönkívüli jelenlétet sugallnak. Először azt feltételezzük ilyenkor, hogy csalással van dolgunk, azután pedig, hogy megtudjuk, hogy tényleg azt látjuk, amit látunk (és hogy abban a pillanatban is azt láttuk volna, amikor lerakta a festő az ecsetet), ledöbbenünk. Magyarázat nincs, a rejtély valós... Nézzünk néhány zavarba ejtő műalkotást ebből a szempontból!
Az apokalipszis steampunk lovasai
A végítélet lovasait mindnyájan ismerjük, nem? (Időről időre el is szabadulnak a Földön, bár még csak ízelítőket adnak ahhoz képest, amit majd az apokalipszis idején kapunk tőlük.) Ők háború, járvány, éhínség és halál. Szerepük az apokalipszis folyamán nem sok magyarázatot igényel, elég beszédes nevük van. A kérdés inkább arra vonatkozik, hogy mikor kirándulnak végig szerte a Földön, 2012-ben, vagy esetleg kicsit később? Ráadásul, ahogy már idéztük az #56-os Szabályt: "Ha létezik, van belőle steampunk.", ezekből a derék lovasokból is van ilyen...
Képrejtvény: Kedvenc szuperhősünk
Volt már John Connor, Batman, gabbaton pap-harcos halálos nyugalomban, mágus, sőt, Jézus Krisztust is eljátszotta... igen, ő Christian Bale, akinek életcélja, hogy minél többször, minél nagyobb mértékben megmentse a világot. Az ő lelkületét ábrázolja a kép. Keresztény Bála.
Számítógépes játékok vs. Vöröskereszt
Már megszokhattuk, hogy az animéket, rajzfilmeket, sorozatokat és videojátékokat rendszeresen bevizsgálja valaki, hogy mennyire ártanak a szegény ártatlan gyerekeknek és milyen mértékben kéne betiltani minden ilyesmit (az, hogy a való világban is megesnek brutális dolgok, a mindennapokban, nem érv, mert az a válasz rá, hogy fölösleges kitenni ilyesminek a gyereket... azaz a vita nyugvópontra jutott). Voltak már szülői szervek, pedagógustömörülések, nemzetközi szervezetek... és most lecsapott a nemzetközi Vöröskereszt.
12 karátos óriásbolygók
A tegnapi nap folyamán nagyon felpörögtek a hírek bolygókutatási szempontból: a lakható zónában keringő, nagyjából Föld-méretű planéta megtalálása mellett több olyan közlemény is kiadásra került, amely a bolygókutatás új eredményeit tárta a nyilvánosság elé. Az egyik kedvencünk ezek közül az, amelyik kijelenti, hogy létezik olyan bolygó, ami masszív mennyiségű smukkot tartalmaz - mert több, mint a fele gyémántból van.
AT-AT lépegető az 1800-as évek végéről
A Star Wars-saga talán legzseniálisabb installációja mindközül A Birodalom Visszavág. Minden idők egyik leglátványosabb sci-fi felszíni csatája is itt látható (ugyan már, milyen Episode 2?? CG-vel már otthon is előállítható olyan küzdelem, de ez a letisztult, kegyetlen csata a lassan, de kérlelhetetlenül és megállíthatatlanul közelgő birodalmi csapataival sokkal sötétebb és baljósabb, mint maguk az árnyak...). Ennek a csatának pedig esszenciális eleme a birodalmi lépegető, az AT-AT. Ezzel a rokonszenves gyilkoló óriással kapcsolatban csak egy dologba nem gondolunk bele soha: egyrészt, hogy milyen komoly legénysége is van, másrészt (amire még annyira sem gondolunk), hogy milyen is lenne ez a harci monstrum, ha az a messzi-messzi galaxis is kapott volna egy Viktória királynőt és egy jól sikerült, gőzzel teli 1800-as évek végét.
A kozmikus hiányzó láncszem: 13 milliárd éves vörös galaxisokat találtak
A NASA Spitzer űrteleszkópja új galaxisokat fedezett fel, melyek 13 milliárd fényévre találhatók tőlünk. Eddig semmi rendkívüli - a Hubble az első protogalaxisok némelyikét már megmutatta nekünk, amik jóval régebbiek ezeknél a 13 milliárd éves jószágoknál (bár annyival nyilván nem lehetnek régebbiek, hiszen a tudomány jelen állása szerint a komplett univerzum sem több 13,7 milliárd évesnél). Azonban ezek a rejtélyes galaxisok... nem olyanok, mint amilyennek lenniük kéne.