Elképzelhető, hogy az emberiség nemsokára találkozik a földönkívüliekkel. Nagy erőkkel kutatjuk az esetlegesen máshol létrejött technológiai civilizációk jeleit. De vajon mi történne, ha találnánk egyet?
Elképzelhető, hogy az emberiség nemsokára találkozik a földönkívüliekkel. Nagy erőkkel kutatjuk az esetlegesen máshol létrejött technológiai civilizációk jeleit. De vajon mi történne, ha találnánk egyet?
A legtöbben, akik kávéznak, igencsak kellemetlennek találják a kávé elfogyasztását, miután forró italuk lehűlt, vagy éppen a jegeskávé felmelegedett szobahőmérsékletűre. De vajon miért van ez?
Ha hihetünk a számítógépes szimulációknak - márpedig az esetek többségében hihetünk nekik -, lehetséges fúziós reaktort építeni a Földön.
Nap mint nap hallunk és látunk a túlságosan zsíros étkezés káros következményeit ecsetelő híreket. Amerikai tudósok most megállapították, hogy azért előnye is van a zsíros kajának.
Mitől voltak olyan igazán kemények a klasszikus, '20-as, '30-as évek "családjai"? Hogyan uralták Chicago zsúfolt utcáit a maffiák? Miért volt képtelen bármit is kezdeni az érinthetetlen Keresztapákkal maga az állam? Egyszerű. Velük volt az Erő. Íme Don Maul, a Dark Side of the Force Gentlemen's Bar tulajdonosa, a Család megbecsült tagja. (Gondolatkísérlet: képzeljünk el egy sorozatot a '20-as, '30-as évek Amerikájának nagyvárosában, ahol sith keresztapák irányítják klánjaikat a jedi-erőkkel rendelkező rendőrök ellen küzdve. Maffia, dobtáras géppisztolyok, fénykard... csodálatos volna vagy csodálatos volna?!)
Nem csalás, nem ámítás, a legenda igaz: a macskák reális vásárlóerőt képviselő kultúrafogyasztók (amellett, hogy az űrből jöttek). Íme egy igazi úrihölgy, Puszti, aki délutáni szunyókálását a márciusi Galaktika olvasgatásával dobja fel.
Az amerikai hadseregben a modern testpáncél képes megállítani a lövedékeket, megmentve a viselője életét. A becsapódás erejétől azonban még így is komoly sebesüléseket lehet szerezni - erre kínál megoldást a hibrid páncél.
A tüneteket ismerjük a filmekből: az agy nem működik, a zombi olyan helyekre megy, ahova az agya nem akarja, azt teszi, amit normális, élő ember nem tenne, a mozdulatai furcsák és természetellenesek... Afrikában pedig ez létezik, mint betegség, ami most újra, minden eddiginél nagyobb mértékben felütötte a fejét.
Régtől érdekli az emberiséget, talán saját halandóságunk tudata miatt, hogy vajon mennyi nyomot hagynánk hirtelen elmúlásunk esetén? Ebből következik a logikus kérdés: mennyi nyomot és milyet hagyna maga a faj, ha hirtelen "elhunyna"? Nem kell ahhoz Az Út vagy a Stalker filmeket megnéznünk, hogy lássuk, hogy nézne ki bolygónk azok után, hogy az emberek hirtelen elhagyják - természeti vagy emberi okokból több területet ki kellett üríteni már, amelyek gyakran hátborzongató képet festenek a teremtés koronájának életéről és távozásáról. Íme néhán fotó, amelyek bemutatják, mit hagytunk a világ egyes helyein magunk után...