A Sas-ködben fellelhető Teremtés Oszlopainak nevezett felhőoszlop megsemmisülhetett, ugyanis az Európai Űrügynökség (ESA) két műholdjának a felvételeiről erre lehet következtetni.
A Sas-ködben fellelhető Teremtés Oszlopainak nevezett felhőoszlop megsemmisülhetett, ugyanis az Európai Űrügynökség (ESA) két műholdjának a felvételeiről erre lehet következtetni.
Nem tévedés, a NASA új bámulatos képeket készített az úgynevezett UFO-galaxisról. Nevét a formájáról kapta, ami a klasszikus sci-fik űrhajójának alakját formázza.
A japánok nem lacafacáznak: gőzerőkkel dolgoznak azon, hogy a science-fiction regényekben megírt jövőképek egyes szeletei ténylegesen valóra váljanak. Legalábbis, ami a technológiai kezdeményezéseket illeti. Már korábban is voltak törekvéseik robot-ügyben, most azonban még egy nagy lépést tettek afelé, hogy Asimovnak és társainak jövőképe egyszer valósággá váljon.
Ezek a japánok bizony nem lacafacáznak! Gőzerővel dolgoznak azon, hogy minél kevesebb emberi munka befektetésével kelljen megoldani a hétköznapi "problémákat", feladatokat. Egyszóval szépen lassan robotizálják a háztartásokat. Persze nem kell megijedni, mert a szép új világ, a robotikus jövő még korántsem érkezett el. Az viszont sokat sejtető, hogy már hajmosó robot is várható 2012-re. A 24 ujjal rendelkező gépezet megmossa, öblíti és megszárítja hajkoronánkat, miközben még egy kis extra fejbőrmasszázst is kapunk. Mi ha nem ez a keleti kényelem?
Forrás: geeksaresexy.net
Rhaenyra írása
Ennek a szörnynek már a neve is sugallja, mit fog csinálni a közeljövőben: AlphaDognak hívják, és a Boston Dynamics cég készítette, szállítmányozási és katonai feladatok ellátására. Ráadásul ez a négylábú robot igen közel áll már ahhoz, amit bevethetőségnek nevezünk! Most egy videót is kiadtak a működő AlphaDogról, ami előrevetít egy-két víziót a jövő csatatereiről is.
Olyan a recept, mint egy középkori boszorkány kompendiumában: végy egy marék pókfonalat, szórd meg kevés emberbőrrel, főzd össze alaposan, és kész is van a golyóálló emberbőr! Legalábbis mértéktelen lebutítással élve ezt tette egy holland kutatócsoport, akik speciális, amerikai pókfonalat szőttek egybe emberi bőrsejtekkel. Ez pedig, ha a lövedék nem száguldott túl gyorsan, valóban meg is állította.
Aki valaha is olvasott világűrös sci-fit, az örök időkre eltelik kíváncsisággal: milyen lehet beülni egy űrsiklóba? Mit lát az asztronauta? Mennyi kütyü, kapcsoló, kar, monitor és névtelen műszer kacsintgat vissza az űrhajósra? Harrison Bergeron barátunk barátunk talált egy linket, ahol mindezt meg is tehetjük! Körbenézhetünk egy pilótafülkében, zoomolhatunk, és egyáltalán - ugyanazt láthatjuk, mint azok a bátor asztronauták, akik a világűr meghódításában az emberiség előőrsét képezik. Bár a világűr meghódítása még vágyálom, azért ne tagadjuk - elkezdtük.
IDE KATTINTVA érhető el a Discovery pilótafülkéje. Jó nézelődést!
Történészek, szociológusok, katonatisztek, politológusok, és a szellemi elit számtalan más csoportja próbálja előrejelezni a világ fontos eseményeit, nevesül, válságokat, háborúkat, forradalmakat... mondani se kell, eddig eléggé sikertelenül. Most azonban nagy áttörést sikerült elérni - egy szoftver segítségével.